شروع فعالیت و شکل‌گیری شرکت مبتکران صنعت فولاد امیر، در ابتدا از سال 1376 با نام «گروه صنعتی امیر» آغاز شد.

زمینه فعالیت مجموعه ،با طراحی و ساخت فیکسچر و دستگاههای اتوماسیون خطوط تولیدی برای شرکت‌های تولید‌کننده قطعات خودروییشکل‌گرفت. با گسترش فعالیت‌های سازمان و افزایش تجربه و تمایل شرکا از سال 1377 تولید وانجام خدمات ماشین‌کاری قطعات فلزیخودرو را نیز آغاز نمود.

مدیریت سازمان برای حفظ کیفیت و رعایت استانداردهای مدیریتی به عنوان یک اصل مهم توجه داشته و سعی نموده با اجرایسیستم‌های مدیریت کیفیت  ISO9001-2000  و  ISO/TS16949  و همچنین IATF16949  در این زمینه نیز به اهداف خود برسد تا بابکار بردن اصول این سیستم‌ها ،سازمان خود را ارتقاء دهد.

در اواسط دهه 80 با تولید قطعات اصلی سیستم ترمز خودرو ، سازمان وارد فصل جدیدی از تاریخ خود شد  و تا به امروز با تنوع تولید15 قطعه و ظرفیت تولید میانگین 150 هزار قطعه در ماه به فعالیت خود ادامه می دهد.

.

محصولات شرکت

تولیدات و خدمات شرکت مبتکران صنعت فولاد امیر شامل :

مونتاژ و ساخت مجموعه  قطعات خودرو :

انواع بوستر  ، پمپ بوستر ، سیلندر چرخ جلو و عقب

خدمات ماشین کاری و ساخت انواع فیکسچر و قالب و ابزارهای خطوط تولید و کنترل کیفیت به مشتریان را انجام می دهد.

مشتریان خدمات ماشین کاری سازمان ،در حال حاضر شرکت‌های مجموعه‌ساز قطعات فلزی خودرو  هستند که آنها با انجام سایرفرآیندها ،قطعات خودرو را تکمیل و در اختیار خودرو‌سازها قرار می‌دهند.

محصولات واحد ابزار سازی نیز در میان مشتریان صنایع مختلف تولیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هدف اصلي شركت حفظ و ارتقاء جايگاه شركت در تولید قطعات خودرو و ارائه خدمات به مشتریان نهایی می‌باشد.

افزایش رضایتمندی مشتریان

بقای سازمان به رضایت مشتریان آن بستگی دارد . از این رو کسب رضایتمندی آنها در سرلوحه برنامه های سازمان قرار دارد. بر همیناساس در برنامه سال آتی سازمان افزایش تحویل به هنگام سفارشات ، کاهش قیمت تمام شده و پاسخگویی به هنگام به درخواست هایمشتری و افزایش کیفیت از طریق کاهش نر‌ محصولات برگشتی به عنوان شاخص رضایتمندی مشتری ، در دستور کار قرار دارد.